DEN HAAG (ANP) - Defensie scherpt de regels aan voor oefenen bij grote droogte als er een verhoogd risico op natuurbranden is.
Het ministerie besloot het protocol opnieuw te bekijken nadat eind april verschillende natuurbranden waren uitgebroken tijdens oefeningen. De provincie Noord-Brabant en de gemeente Ede, waar branden woedden, drongen aan op snelle aanpassing van de regels.
Protocol aangescherpt
Het bestaande protocol wordt op enkele punten aangescherpt, aldus Defensie. Er moeten onder meer brandbestrijdingsmiddelen binnen een straal van 25 meter zijn. Verder krijgt de terreinopzichter "het mandaat om bij hoog brandgevaarlijke risico's de geplande of reeds aangevangen oefening te staken" en komt er bij opleidingen meer aandacht voor het voorkomen van natuurbranden.
Na de branden eind april legde Defensie oefeningen met explosieven in natuurgebieden tijdelijk stil. Sinds de derde week van mei kan daar weer met explosieven worden getraind.
♦♦♦
- Blijf
op de hoogte via Facebook, Instagram of
via de nieuwsbrief, inschrijven onderaan deze pagina.
- Lokaal
(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected]
Renkum.nieuws.nl richt zich op
berichtgeving op lokaal niveau. De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat
onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij
je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met
je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te
adverteren op Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met
Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail:
[email protected].
De nieuwsredactie is
te bereiken via
[email protected].