
Door een cyberaanval bij telecomprovider Odido zijn persoonsgegevens van 6,2 miljoen accounts gelekt. Het gaat onder meer om naam, woonadres en bankrekeningnummer van klanten.
Wachtwoorden en belgegevens zijn wel veilig. Odido zoekt nog uit om hoeveel mensen het precies gaat en heeft het incident gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). Je kunt wel gewoon gebruik maken van de diensten, bellen en tv-kijken bijvoorbeeld.
"De ongeautoriseerde toegang tot het systeem is zo snel mogelijk beëindigd. Daarnaast heeft Odido externe cybersecurity-experts ingeschakeld om te ondersteunen bij het nemen van aanvullende beveiligingsmaatregelen als onderdeel van de respons op dit incident." zegt Odido op hun website:
"Betrokken klanten ontvangen rechtstreeks een e-mail vanaf het mailadres [email protected] of een sms van Odido. Daarnaast heeft Odido het incident gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP)."
In het systeem stonden ook gegevens van klanten van Ben, dat onderdeel is van Odido. Voor klanten van Simpel, een ander merk van de provider, geldt dat niet.
Wees extra alert op verdachte en ongebruikelijke activiteiten. Helaas komen cyberaanvallen zoals deze steeds vaker voor en is geen enkele organisatie immuun. Niet elk datalek leidt tot daadwerkelijk misbruik, maar we kunnen de mogelijkheid van misbruik van jouw gegevens niet uitsluiten.
Hieronder lees je concrete situaties waarvan we je vragen om hierbij extra op te letten:
De betrokken informatie omvat mogelijk:
De betrokken informatie omvat NIET:
Renkum.nieuws.nl richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].





