Oosterbeek - De gemeente Renkum en Valkenburcht Beheer B.V. hebben een samenwerkingsovereenkomst ondertekend voor de herontwikkeling van parkflat de Valkenburcht in Oosterbeek.
In de samenwerkingsovereenkomst staan de onderlinge afspraken voor de komende tijd. Daarmee is een belangrijke stap gezet in de herontwikkeling van deze verouderde woonlocatie.
Parkflat de Valkenburcht is sterk verouderd, niet duurzaam en toe aan vernieuwing. De gemeenteraad heeft in 2023 de kaders voor een vernieuwd Valkenburcht vastgesteld, met een stedenbouwkundig plan dat goed aansluit op de landgoederenvisie van de gemeente.
In het plan wordt het huidige gebouw gesloopt en vervangen door vier losstaande appartementsgebouwen met in totaal 184 wooneenheden en een zorgfunctie met 28 units. Van de 184 woningen vallen 7 woningen binnen de betaalbare categorie, in principe bedoeld voor inwonend personeel van de aanwezige zorgverleners.
De nieuwe eigenaren van Valkenburcht Beheer B.V. nemen deze kaders over. De planvorming lag enige tijd stil vanwege problemen met de vorige eigenaar, maar is dit voorjaar weer opgepakt na een aandelenoverdracht en een positief integriteitsonderzoek (Bibob).
Alle huidige bewoners krijgen een passend aanbod voor een nieuwe woning tegen vergelijkbare woonlasten. Een belangrijk uitgangspunt is dat de bewoners daarbij niet tussentijds hoeven te verhuizen. Door slimme fasering en afstemming van sloop en nieuwbouw kunnen zij straks direct doorstromen naar een nieuwe woning.
De gemeente is blij dat het project weer in beweging is. “De Valkenburcht is een belangrijke plek in onze gemeente,” aldus wethouder Daniëlle van Bentem. “Het biedt ouderen een fijne plek om te wonen in een prachtige omgeving. Met deze mooie, nieuwe woningen hopen we ook dat er door de verhuisbewegingen naar dit complex woningen voor gezinnen beschikbaar komen in Oosterbeek en omgeving.”
Maar voordat het zover is, moeten eerst de benodigde procedures worden doorlopen. Bovendien is er nog de onzekerheid rondom stikstof. De daadwerkelijke bouw start op z’n vroegst over enkele jaren. Bewoners en omwonenden worden goed op de hoogte gehouden van ontwikkelingen.
Renkum.nieuws.nl richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].