Donderdag 15 oktober bezocht burgemeester Marcel Fränzel, mevrouw Bep Boonstra voor haar 100-jarige verjaardag. Hij nam een mooie bos bloemen mee en feliciteerde haar namens de gemeente.
Johanna Elisabeth, beter bekend als Bep, is op 15 oktober honderd jaar geworden. De voormalig Oosterbeekse blijft volop betrokken bij het dagelijks leven. Ze leest graag en doet waar mogelijk mee aan activiteiten in het verzorgingshuis. Haar geheim? Positief blijven, met reinheid, regelmaat en rust als leidraad.
Groot Betuws gezin
Bep werd op 15 oktober 1926 geboren in Wadenoyen, in de Betuwe bij Tiel. Als dochter van een kruidenier groeide zij op in een gezin met elf kinderen. Na de lagere school ging zij werken om bij te dragen aan het huishouden. Dat was in die tijd gebruikelijk. Die vroege verantwoordelijkheid heeft haar naar eigen zeggen gesterkt.
In 1953 trouwde Bep en verhuisde zij naar Arnhem. Het echtpaar kreeg twee zonen. Vanaf 1955 woonde zij in Oosterbeek, waar zij tot 2024 op hetzelfde adres bleef wonen: bijna zeventig jaar lang.
Veerkracht in moeilijke tijden
Het plotselinge overlijden van haar man in 1973 betekende het begin van een moeilijke periode. Met veel veerkracht wist Bep zich daar doorheen te slaan.
Twee jaar geleden brak zij haar heup. Door een complicatie kan zij sindsdien niet meer lopen. Toch is haar belangstelling voor de wereld om haar heen onverminderd groot. Ze is geestelijk nog goed bij de tijd en leest dagelijks de krant, een tijdschrift of een boek. Ook kijkt zij graag televisie.
In het verzorgingshuis, waar zij naar volle tevredenheid woont, neemt Bep zoveel mogelijk deel aan de activiteiten.
Positief blijven
Haar levenshouding laat zich eenvoudig samenvatten: altijd positief blijven. Daarnaast hecht Bep aan de drie r’s: reinheid, regelmaat en rust. Die vertrouwde principes vormen ook op haar honderdste nog een belangrijke basis in haar dagelijks leven.
Berry de Reus
♦♦♦
Blijf op de hoogte via Facebook,Instagram of
via de nieuwsbrief, inschrijven onderaan deze pagina.
Lokaal (pers)bericht of evenement
insturen? Dat kan via [email protected]
Renkum.nieuws.nl richt zich op berichtgeving op
lokaal niveau. De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is
voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid
vergroten?
Wij denken graag met je mee om de
reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op
Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf
Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].