RENKUM - De lente barst los en misschien droom je al van je vakantiebestemming. Pittoreske dorpjes, zonnige terrassen, curiosa en antiek markten waar je overheen slentert met een drankje of hapje in de hand?
Je hoeft niet lang meer te wachten, op vrijdag 12 juni van 17.00 tot 20.00 uur en zaterdag 13 juni van 10.00 tot 15.00 uur ben je van harte welkom op de jaarlijkse Lentefair.
Dit jaar niet meer in en rondom de voormalige hervormde kerk, maar in en rondom de geheel vernieuwde Protestantse Kerk De Bron aan de Utrechtseweg 93 in Renkum. Een sfeervolle fair vol verschillende lekkernijen, ontmoeting, gezelligheid, inspiratie en verrassende vondsten voor jong en oud.
Horecaplein
Op het gezellige Horecaplein kun je neerstrijken voor iets lekkers te eten of drinken, een smakelijke vers gebakken burger, mediterrane specialiteit, of Hollandse klassiekers, voor elk wat wils. Op vrijdagavond beginnen ze al om 17.00 uur. Dit is eerder dan je andere jaren van hen gewend bent, maar zo is er volop ruimte om samen lekker te eten en te genieten van een mooie lenteavond met hapje en drankje. Natuurlijk vind je ook het Rad van Fortuin weer op de fair waar, zoals altijd, mooie prijzen te winnen zijn.
Struin rond op het Vintage- & Vondstenplein, waar je, bij verschillende kraampjes, op zoek kunt naar mooie nieuwe en tweedehands spullen, bijzondere koopjes en unieke vondsten. Denk daarbij aan schilderijen, curiosa, porselein & glaswerk, speelgoed, planten, kleding & accessoires en elektrische apparaten. Liefhebbers van lezen kunnen bovendien hun hart ophalen bij de uitgebreide collectie tweedehands boeken.
Rust en verdieping
Zoek je juist rust en verdieping? Bezoek dan het Bezinningsplein: een warme, rustige plek voor licht, ontmoeting en zingeving. Een plek voor: muzikale intermezzo’s; waar je een kaarsje kunt branden; waar je wensen kunt hangen in de wensboom; of een goed gesprek kunt voeren met elkaar. Ondertussen kun je de geheel verbouwde kerk bezichtigen en meer horen over de prachtige, gerestaureerde glas-in-lood ramen. En het fantastische nieuwe, digitale orgel bewonderen en beluisteren.
Speciaal voor de jongste bezoekers is er op zaterdag het Kinderplein, waar kinderen naar hartenlust kunnen spelen, ontdekken en zich uitleven. De kinderen kunnen met een strippenkaart deelnemen aan diverse activiteiten. Zo is er een creatieve hoek, een spelletjes hoek, een beauty hoek en worden er ballonfiguren gemaakt.
Goed doel
De opbrengst van de Lentefair komt geheel ten goede aan het werk van De Bron. De diaconie zal een percentage van de opbrengst beschikbaar stellen aan een goed doel. Dit jaar is gekozen voor ‘Heilig Licht’.
Achter Heilig Licht staat Huseyin, een man met een bijzonder levensverhaal. Na een intensieve periode in zijn leven heeft hij, met steun van anderen, zijn bestaan opnieuw opgebouwd. Nu wil hij graag iets teruggeven aan de samenleving. Dat doet hij met zijn grote talent: koken.
Huseyin groeide op in Turkije en bereidt met liefde heerlijke gerechten voor kleine en grote gezelschappen. Met de opbrengsten van zijn kookactiviteiten verzorgt hij maaltijden voor dak- en thuislozen. Hij weet uit eigen ervaring hoe belangrijk en welkom zo’n maaltijd kan zijn. Huseyin zal met zijn foodtruck aanwezig zijn op het Horecaplein van de lentefair en daar uiteraard iets lekkers koken.
Kom kijken, proeven, ontmoeten en genieten — en steun tegelijkertijd een mooi doel.
Ze ontmoeten je graag op vrijdag 12 en zaterdag 13 juni bij De Bron, aan de Utrechtseweg 93 in Renkum!
Nog spullen inleveren? Dat kan deze vrijdagavond en morgen, zaterdag nog:
♦♦♦
- Blijf
op de hoogte via Facebook, Instagram of
via de nieuwsbrief, inschrijven
kan ook onderaan deze pagina.
- Lokaal
(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected]
Renkum.nieuws.nl richt zich op
berichtgeving op lokaal niveau. De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat
onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij
je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met
je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te
adverteren op Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met
Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail:
[email protected].
De nieuwsredactie is
te bereiken via
[email protected].