Stichting Kamermuziek Oosterbeek verheugt zich op een nieuw SKO-seizoen met zes concerten vol prachtige muziek. Het komende seizoen belooft opwindend te worden en biedt een geraffineerde combinatie van grote namen, aanstormende talenten, vertrouwde en verrassende muziek.
Met recitals door onder meer pianist Thomas Beijer, bas-bariton Henk Neven en violist Mathieu van Bellen (concertmeester van Orkest Phion). Maar uiteraard presenteren we ook jong talent, zoals de 12-jarige pianiste Akari Bastiaens, die afgelopen april de grote winnares was van de landelijke finale van het Prinses Christina Concours, en klarinettist Jelmer de Moed, die afgelopen jaren optrad in de landelijke serie “Het Debuut”.
Op 25 september wordt het spits afgebeten door een fantastisch duo, violiste Judith van Driel en cellist David Faber, leden van het jonge, maar reeds zeer vermaarde Dudok strijkkwartet.
Judith van Driel begon met vioolspelen toen ze zes jaar oud was, ze studeerde in Amsterdam onder meer bij Kees Koelmans en Peter Brunt. Later vervolgde ze haar studie bij Günter Pichler in Wenen. Judith is een van de oprichters van het Dudok Quartet Amsterdam.
Als violiste van het Dudok Quartet wil Judith een persoonlijke verbintenis aangaan met haar publiek, door de muziek te delen waar zij van houdt. Ze heeft een grote liefde voor literatuur en schrijft de teksten voor de albums en andere projecten van het Dudok Quartet. Ook is zij als bevlogen kamermuziekdocent sinds 2022 verbonden aan het Conservatorium van Amsterdam en als viooldocent aan de Sweelinck Academie.
David Faber werd geboren in een muzikaal gezin; beide ouders waren opleid tot professioneel musicus. Hij begon op vijfjarige leeftijd met cellolessen en vervolgde zijn studie aan de conservatoria van Den Haag en Amsterdam bij Floris Mijnders en Dmitri Ferschtman. In 2009 richtte David, mede met Judith van Driel, het Dudok Quartet Amsterdam op. David heeft altijd een grote fascinatie gehad voor de innerlijk werking en drijfveren achter de muziek.
Op hun programma staan werken van J.S. Bach, de cellosuite in d, de vioolpartita in d (met de magistrale Chaconne) en delen uit de Kunst der Fuge. Daarnaast speelse miniaturen van G. Kurtag en ter afsluiting het spectaculaire Duo op.7 van Z. Kodály.
Het concert zal plaatsvinden op donderdag 25 september, 20.00 uur, in de Concertzaal aan de Rozensteeg 3 in Oosterbeek. Losse kaartjes kosten € 28 (jongeren onder de 18 jaar € 12,50, houders Gelrepas welkom), inclusief een consumptie in de pauze.
Kaarten zijn te koop via kamermuziekoosterbeek.nl, of voor aanvang aan de zaal. Ook kun je je alvast verzekeren van een abonnement op 6 bijzondere concerten tegen een aantrekkelijke prijs: Abonnement 2025-2026 (6 concerten): € 130 (i.p.v. € 168,-).
Je kunt ook mailen, [email protected], en overmaken op bankrekening: IBAN NL82 RABO 0385 0822 74, t.n.v. Stichting Kamermuziek Oosterbeek.
Op kamermuziekoosterbeek.nl vind je meer informatie over alle artiesten en concerten in het seizoen 25/26 en hoe je kaarten kunt aanschaffen.
Renkum.nieuws.nl richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].