Alweer voor de 10e keer Renkum Downhill

14 aug , 14:37 Nieuws
renkum downhill 2017 27

Renkum - De groene zeep staat klaar, de vergunning is binnen, de Macro is een stuk lichter gemaakt, de snoepzakjes zijn gevuld, de shirts voor de vrijwilligers weer gewassen zodat ze lekker fris zijn, er worden warme temperaturen verwacht; niks staat een mooie 10e editie van Renkum Downhill nog in de weg. 

Nou ja, het zou fijn zijn als mensen die hun hond uitlaten in de kuil achter Doelum, de hondenpoep eens op kunnen ruimen want voordat daar het populaire evenement kan plaatsvinden, moeten de vrijwilligers dat doen terwijl ze zelf daar geen hond uitlaten, dus bah. Maar goed, dat is dan ook alles.

Zaterdag 16 augustus van 11:00 tot 17:00 is er weer grote waterpret in de kuil achter Doelum (Meester van Damweg/Bram Streeflandweg.

10 jaar geleden was de 1e editie nadat Gé Willemsen het idee kreeg, toen nog met één baan tot het water op was en het was meteen een schot in de roos. 

Inmiddels zijn zowel de organisatie als de, inmiddels vele, vrijwilligers doorgewinterde 'Downhillers' en weten ze precies wat er moet gebeuren, liggen er 3 banen, een peuterplein én wordt het water gerecycled en steeds opnieuw gebruikt.

Pompen en zeep

Dat laatste had nog best wat voeten in aarde vertelt Gé: "Het liet me ook niet los. Al dat water wat verspild werd terwijl we er juist zuinig mee moeten zijn." Het begon eerst met één baan, de grote. Maar inmiddels wordt het water van alle drie de glijbanen gerecycled. Met elektrische pompen. "Stukken beter," aldus Gé: "die worden niet te warm waardoor ze uitvallen maar blijven het de hele dag doen. Een ander voordeel is dat we ook minder groene zeep gebruiken."

Het water wordt opgevangen in bassins die eerst gegraven worden (na het evenement worden ze weer dichtgegooid). Ze moeten diep genoeg zijn om het water weer terug omhoog te kunnen pompen. "Je ziet het water steeds witter worden, dat komt door de zeep, zo is het water al snel glad van zichzelf en hoeven we minder zeep te gebruiken."

Het gebruik van zeep heeft ook wel een evolutie meegemaakt. "Eerder smeerden we de baan in en tussendoor gooiden we er klodders bij. Dan ging er best veel verloren omdat het meteen naar beneden gleed. Nu smeren we de luchtbedden en banden in, die maken dan het plastic weer glad en het gebruik wordt dan ook weer minder."

Er wordt dus bespaard om water en zeep maar voor de rest nergens op. Renkum Downhill kost ook een lieve duit. "De EHBO, verkeerregelaars, het plastic dat jaarlijks vervangen moet worden, eten en drinken voor de vrijwilligers, de verzekering, de toiletten. We hebben zelfs een keet voor moeders met hun kleinste kinderen. Ze kunnen daar de luier verschonen of borstvoeding geven als ze dat liever privé doen." 

Toen was daar gelukkig Renkum Verbindt. Het evenement bleek populair om de cheque van €7.50 die iedere bewoner kreeg, te besteden. Dus dat scheelt een heel stuk! Maar er wordt nog altijd geld op toe gelegd.

Alles voor de kinderen

Naast een glijbaan voor de kleinsten, is er ook een peuterplein waar lekker met water gespeeld kan worden. Er is een springkussen en van 11 tot 13 uur is er een balonnenclown.

Babysitten, dat doen ze niet. "We letten natuurlijk op," zegt Gé: "maar we verwachten wel dat iedereen zijn of haar eigen kind in de gaten houdt." Zo rond 13:00uur komt Slagwerk Renkum spelen. De muziek 's morgens en na Slagwerk Renkum wordt door Gé verzorgd en komt uit de boxen schallen, niet te hard maar gewoon gezellig aanwezig.

Ook de catering is goed op orde. "Daar bemoei ik mij helemaal niet mee, dat doet Henny." Daar is de vrouw van Gé ook maar wat druk mee. Met snoepzakjes vullen bijvoorbeeld. Ook zorgt ze dat er genoeg is: kleine zakjes chips, koeken, koffie en thee, allemaal verkrijgbaar voor hele kleine prijsjes. De ranja is voor niks, net als het fruit. Het fruit dat over is wordt naderhand naar de daklozenopvang in Arnhem gebracht zodat het niet verspild wordt.

Er is lucht aanwezig en als je met een lege band of luchtbed komt, pompt Chef Air er in een mum van tijd genoeg lucht in om van de helling naar beneden te glijden. Mocht je band stuk zijn, of je hebt er geen, geen nood. Er zijn luchtbedden (€4), banden (€3) en kleine banden (€1.50) genoeg voorradig. In de winkel zijn ze duurder!

Dankbaar voor vrijwilligers en sponsoren

Renkum Downhill zou geen 10e editie kunnen hebben zonder de niet-aflatende steun van de vrijwilligers, de sponsoren en de mensen rondom de kuil. Zo mogen ze daar een garage gebruiken voor opslag, stroom voor de koelkast en water voor bijvoorbeeld de limonade. Ook vanuit Doelum komt er stroom. "De meeste vrijwilligers zijn er al vanaf de eerste editie bij!"

Gé en Henny zijn enorm dankbaar met deze steun in allerlei vormen.

Het werk begint al op vrijdagavond, eerst moet het terrein gecontroleerd worden op hondenpoep, dat doen ze zaterdagochtend weer. Er moeten kuilen gegraven worden voor de wateropvang, het zeil moet goed gelegd worden, het peuterplein opgebouwd en om 11:00uur kan het glijfestijn beginnen. Om 17:00uur is het weer voorbij.

En ook dan kunnen ze weer rekenen op genoeg hulp om alles weer op te ruimen. Mocht je willen helpen? Met afduwen van de glijers of met het opruimen? Meld je bij de organisatie de dag zelf.

Ook een steentje bijdragen? De organisatie, vrijwilligers én de deelnemers zijn je dankbaar! Scan de qr-code en maak over wat jij kunt missen.

QR code

♦♦♦

Renkum.nieuws.nl richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?

Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].

De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].

2025 07 02 17h29 26