Oosterbeek - Op 13 september 2025 is het Open Monumentendag. De deuren van de Zoomerij Oosterbeek zijn dan open, bezoekers zijn welkom voor een informatief kijkje in de historie van dit gebouw.
De expositie laat in tekst en beeld de bouwperiode en architectuur van het bijzondere bibliotheekgebouw zien. Toegang tot de expositie is gratis.
Deze expositie op Open Monumentendag organiseert de Zoomerij samen met stichting Nederland Monumentenland. Het geeft een kijkje in het ontwerp, de architectuur en de toenmalige functie van het gebouw van de Zoomerij Oosterbeek. In 1976 werd in opdracht van het bestuur van de Openbare Bibliotheek het bijzondere bibliotheekgebouw gerealiseerd, door architecten Ahrens en Kleijer. Ahrens was eerder als projectarchitect betrokken bij het ontwerp van het gemeentehuis in Oosterbeek, door Prof. Marinus Granpré Molière.
De Oosterbeekse architecten Ahrens en Kleijer werkten samen aan de nieuwe ABN Amro Bank (1972) en de Rabobank (1973) in Oosterbeek. Op basis van hun schetsontwerp voor de bibliotheek werd subsidie aangevraagd als rijksproject.
De bibliotheek moest de tegenhanger worden van het statige gemeentehuis aan de overkant van de straat. Daarom werd een hoge, expressieve dakconstructie bedacht. Aan de binnenkant zou via de lange en hoge raampartij het noorderlicht het gebouw binnenvallen, dat via een wit halfrond reflecterend scherm verspreid werd door de ruimte. Het opmerkelijke niveauverschil op het terrein was de aanleiding voor twee lagen in het gebouw, met ertussen een tentoonstellingsruimte. De regeling voor beeldende kunst werd gebruikt voor lichtobjecten, zowel ter versiering als om de ruimte voelbaar te maken.
De expositie is te zien op zaterdag 13 september 2025, van 10.00 uur tot 16.00 uur in de Zoomerij Oosterbeek, Generaal Urquhartlaan 1, Oosterbeek en de toegang is gratis.
Renkum.nieuws.nl richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].