Renkum - Met de uitreiking van een cheque van 4.000 euro aan Stichting Komma zette Lionsclub Renkum-Airborne op dinsdag 4 juni een mooi punt achter een bijzonder jubileumjaar.
De donatie vond plaats bij restaurant Campman in Renkum en is mogelijk gemaakt door de opbrengst van de jaarlijkse geraniumactie. Op 18 juni volgt de officiële afsluiting van het Lionsjaar 2024-2025 met de bestuursoverdracht.
Stichting Komma helpt ongeneeslijk zieke ouders om een blijvende herinnering aan hun kinderen na te laten. Via een professioneel videoportret en persoonlijke wenskaarten – samen verpakt in een houten kistje, de 'Komma' – kunnen ouders hun liefde, wijsheid en levensverhalen doorgeven.
“We zijn onder de indruk van de impact van Stichting Komma,” zegt huidige president Annemarie van den Berg. “Het raakt ons allemaal. We zijn dan ook trots dat we hieraan kunnen bijdragen.”
In het Lionsjaar 2024-2025 vierde Lionsclub Renkum-Airborne haar 35-jarig bestaan met tal van activiteiten en steun aan lokale goede doelen:
September: jongeren uit gemeente Renkum van 11-13 jaar deden mee aan de internationale Peace Poster Contest, waarin zij via kunst uitdrukking gaven aan hun ideeën over vrede-
Oktober: in het kader van het jubileumjaar ontvingen drie lokale initiatieven samen 5.000 euro: Oranje Nassau Oord (voor een nieuwe poffertjeskraam), KAZOU Theaterwerkgroep (voor een lespakket) en Stichting Kerkje op de Heuvel (voor vervanging van het plaatwerk).
December: de jaarlijkse Kerst- en Wild Fair op Kasteel Doorwerth trok maar liefst 2.410 bezoekers en bracht een recordbedrag op van 18.861,85 euro.
April: cheques voor Speelgoedbank Wageningen (1.500 euro voor sinterklaascadeaus voor jongeren van 12-16 jaar) en Hoeve Klein Mariëndaal (7.500 euro voor de verbouwing van de keuken).
April/ mei: De jaarlijkse geraniumactie bracht 4.647,24 euro op.
“Dankzij de trouwe steun van bezoekers, lokale ondernemers, sponsoren en iedereen die onze geraniums kocht, hebben we zoveel moois kunnen realiseren,” aldus Annemarie van den Berg. “We zijn daar ontzettend dankbaar voor.”
Voor de oplettende lezer: de opbrengsten van acties zoals de Kerst- en Wild Fair en de geraniumverkoop zijn soms hoger dan het totaalbedrag dat aan goede doelen wordt gedoneerd. Dat is geen toeval.
“We spreken vooraf met elk goed doel af welk bedrag we willen bijdragen,” legt Annemarie van den Berg uit. “Wordt er meer opgehaald dan verwacht? Dan gaat dat naar onze jubileumpot. In jubileumjaren zetten we dat spaargeld in voor bijzondere, lokale doelen die écht het verschil maken in onze regio. Zo konden we dit jubileumjaar 5.000 euro extra schenken aan lokale initiatieven.”
Lionsclub Renkum-Airborne is een actieve, vrouwelijke serviceclub die zich inzet voor maatschappelijke doelen in de regio. Meer informatie is te vinden op de nieuwe website: renkumairborne.lions.nl/nl/.
Renkum.nieuws.nl richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].