Publieke Werken in Filmhuis Oosterbeek (trailer)

22 feb 2016, 12:31 Nieuws
publieke werken
Filmposter

Het is 1888. Vioolbouwer Vedder woont tegenover het zojuist gebouwde Centraal Station in Amsterdam. Hij kan zijn huis voor een goede prijs verkopen aan de chique architecten Henkenhaf en Ebert omdat die daar een hotel willen bouwen, maar Vedder vraagt het dubbele (lees: het onmogelijke).

Vedders neef Anijs woont in Hoogeveen. Hij is apotheker, maar voor de veldelingen, arme turfstekers in de buurt, is hij De Dokter. Iets wat hij angstvallig geheim probeert te houden voor de echte dokter en de andere notabelen in het dorp.

Vedder en Anijs zijn twee kleine lieden die het – bijna tegen beter weten in – opnemen tegen de hoge heren in het historische drama Publieke werken van Joram Lürsen. De film is gebaseerd op de succesroman van Thomas Rosenboom uit 1999, en werd gemaakt met een voor Nederlandse begrippen opvallend groot budget van zes miljoen euro. Dat geld ging vooral zitten in het nabouwen van het Amsterdam van 1888.

De sets en special effects vallen in Publieke werken vooral op doordat ze niet opvallen, zodat de kijker zich volledig kan richten op de tamelijk complexe plot. Elke scène biedt weer nieuwe informatie over wat uiteindelijk moet leiden naar de onvermijdelijke ondergang van de beide neven die overtuigend worden neergezet door Gijs Scholten van Aschat en Jacob Derwig.

Aanvang vrijdag 26 februari om 21.00 uur en zondag 28 februari om 20.00 uur.

Reserveren kan via www.filmhuisoosterbeek.nl .