Broeders-Bol wint bij EK-debuut brons op 800 meter in recordtijd

15 aug , 6:56Sport
2026-08-15_01h16_47
ANP/Iris van den Broek
BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut.
De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.

Goud voor Werro

Broeders-Bol kon nog niet op tegen de Zwitserse Audrey Werro, die het goud won in 1.54,81. Olympisch kampioene Keely Hodgkinson was ook sneller; zij pakte het zilver in 1.55,01.
Bron: Nieuws.nl/ANP

♦♦♦

  • Blijf op de hoogte via Facebook, Instagram of via de nieuwsbrief, inschrijven onderaan deze pagina.
  • Lokaal (pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected]
Renkum.nieuws.nl richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].
Appbanner
loading

Loading articles...

Loading