Oosterbeek - De Stuwwalloop is een jaarlijks en uniek hardloopevenement in misschien wel het mooiste stukje Nederland. Met oude, historische landgoederen, grote hoogteverschillen en panoramische uitzichten over de Rijn.
De loop wordt geheel georganiseerd door vrijwilligers. Aan de Stuwwalloop is, zoals elk jaar, een goed doel verbonden. Dit jaar is dit Zalencentrum Lebret in Oosterbeek.
Deelnemers kunnen kiezen uit vier verschillende afstanden. Van een 21,1 kilometer lange, pittige trail (halve marathon off-road) tot 5 kilometer over de weg. Daardoor is het evenement geschikt voor lopers van alle niveaus. Voor kinderen is er een gezellige Kidsrun. Die is dit jaar voor het eerst gratis omdat ze zo veel mogelijk kinderen willen laten ervaren hoe leuk het is om samen te sporten.
Alle deelnemers en hun supporters treffen elkaar bij de start en finish op het gezellige sportpark Hartenstein. Voor de kinderen zijn er sport- en spelactiviteiten. De Rotaryclub Oosterbeek zorgt voor hapjes, osv Onder Ons voor de drankjes.
De organisatie van de loop die sinds 2008 in Oosterbeek wordt gehouden, is geheel in handen van vrijwilligers. En die houden van 'buiten spelen'. Ze zijn vaak op de stuwwal te vinden. Ze kennen de mooiste plekken in dit sprookjeslandschap. En dan gaat het niet alleen over de bospaadjes waarover de 11 en 21,1 km trail ons voeren, maar ook in de wegwedstrijden zitten prachtige stukken zoals de Italiaanseweg bij Doorwerth.
In 2024 hielpen maar liefst 140 vrijwilligers mee om van dit hardloopevenement een succes te maken. Omdat het allemaal vrijwilligers zijn, kunnen ze de inschrijfkosten laag houden en geld doneren aan een goed doel.
De start en finish is op Sportpark Hartenstein aan de J.J. Talsmalaan in Oosterbeek. De deelnemers van de halve marathon trail starten als eerste, om 11.00 uur. Daarna volgt de 11 km trail om 11.45 uur. De kinderen zijn vanaf 15.45 uur aan de beurt. Gevolgd door de lopers van de wegwedstrijden. De 10 km start om 16.00 uur en de 5 km om 16.10 uur.
Je bent zaterdag 24 mei van harte welkom in Oosterbeek. Kijk hier voor meer info: Stuwwalloop. Je kunt je nog steeds inschrijven! En als je zin hebt om te komen helpen, je bent meer dan welkom, klik hier.
Renkum.nieuws.nl richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].
De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].