Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers.
In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.
Aanzienlijk meer
Huisartsen zagen de afgelopen week aanzienlijk meer mensen met hooikoortsklachten dan in eerdere jaren. In dezelfde week in 2025 gingen er 137 per 100.000 mensen voor hooikoorts naar een huisarts. Een jaar eerder waren dat er bijna honderd.
Bij warm, droog en zonnig weer zijn er meer pollen in de lucht, waardoor mensen met hooikoorts sneller klachten krijgen. Vanwege het wisselvallige weer verwacht Nivel dat het aantal mensen met hooikoortsklachten de komende dagen wat zal afnemen.
♦♦♦
Renkum.nieuws.nl richt zich op
berichtgeving op lokaal niveau. De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat
onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij
je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met
je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te
adverteren op Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met
Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail:
[email protected].
De nieuwsredactie is
te bereiken via
[email protected].