Fotoserie: Grote brand Groene Waarden nog lang niet geblust

06 apr , 22:48 112
06 04 25 brand groene waarden 32
DM van Hellesem

Doorwerth - Na uren blussen is het einde nog lang niet in zicht. Brandweerkorpsen uit de hele regio zijn gekomen onze brandweermensen te helpen de grote brand die begon in een hoop snoeiafval op De Groene Waarden te blussen.

De eerste melding rond 15:23 sprak nog van een brandgerucht maar al snel werd er opgeschaald: brand, middel brand, grote brand en zeer grote brand volgen elkaar in rap tempo. De combinatie Fontijnallee en industrie kon er maar eentje zijn; de Groene Waarden waar Hooijer gevestigd is. En dat bleek, met een flinke rookontwikkeling tot gevolg.

Met de opschaling van brand werden ook steeds meer korpsen buiten de gemeente ingeschakeld, we zagen Velp, Beuningen, Beneden-Leeuwen en Geldermalsen maar ook dichterbij uit Heteren. Volgens Omroep Gelderland kwamen de korpsen uit Wageningen, Arnhem, Ede, Duiven, Barneveld en Aperldoorn ook ter plaatse

Rijnwater

Er werden vijf waterpompen langs de Rijn opgesteld, boeien werden in het water gelegd om ze te beschermen en met dat water werd geblust. Dankzij de rivier hoefde men niet zonder bluswater te zitten en werd er een constante stroom water op gang gebracht.

Wat brandde was een stapel snoeiafval maar ook houtsnippers, kurkdroog en de aardige wind zorgde dat de brand flink aanwakkerde. De rookwolk was enorm. Stond de wind eerst nog recht op de brug van de A50, draaide die later iets meer naar de dijk. Heteren daarmee in een mist van rook zettend. In Heteren en Wageningen werd geadviseerd deuren en ramen dicht te houden.

Hoe de brand is ontstaan is niet bekend maar er is met deze droogt ook niet veel nodig. Het materiaal dat brandt is bedoelt voor compost en is zeer klein van stuk. Er ligt om en nabij de 70.000 kub van dit kleine hout opgeslagen. Met grijpers werden er delen van het hout losgemaakt van de bult. Het is erg moeilijk om de brand te blussen, men zal zeker de hele nacht nog bezig zijn om te pogen deze brand te blussen..

Feit is dat Hooijer blij mag zijn dat de wind niet richting de loods stond waar nog veel meer, vaak historisch, hout opgeslagen is. Dat maakt deze brand niet minder erg natuurlijk. Hooijer is een recyclebedrijf dus ook hiermee wordt er verlies geleden

Foto's

Vanaf de Fontijnallee

Vanaf het terrein

Vanaf de dijk bij Driel/Heteren

♦♦♦

Renkum.nieuws.nl richt zich op berichtgeving op lokaal niveau. Onze bezoekersaantallen blijven stijgen, wat onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij je naamsbekendheid vergroten?

Wij denken graag met je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te adverteren op Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail: [email protected].

De nieuwsredactie is te bereiken via [email protected].