Wolfheze - Als je meer wilt weten over de enorme gliders (zweefvliegtuigen) die in september 1944 tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn geland in Wolfheze en Renkum, dan hoort een bezoek aan het Glider Museum daar wel bij.
En het kan weer! In de wintermaanden zit het museum dicht maar dit weekend van 28 en 29 maart zijn ze weer te bezoeken.
Horsa's, Hamilcars en WACO's
Zondag 17 september 1944 was de lucht boven Nederland ineens gevuld met heel veel vliegtuigen. Deze dag en de dag daarna landden er op de akkers rondom Wolfheze honderden grote Britse zweefvliegtuigen (gliders) en kwamen ook duizenden Britse parachutisten neer.
Het was het begin van wat we ‘De Slag bij Arnhem’ noemen, een operatie die als doel had de brug in Arnhem op de Duitse bezetters te veroveren en de weg vrij te maken voor de geallieerden om richting Duitsland te gaan.
Maar wat was zo'n zweefvliegtuig? Hoe groot? Hoeveel manschappen en materieel konden erin? Hoe werd het bestuurd? Het
Glider Museum (Facebook) laat zien wat een zweefvliegtuig van toen is. Door middel van grote originele stukken, tastbare herinneringen, foto’s en verhalen geeft Glider Collection Wolfheze inzicht in de verschillende types zweefvliegtuigen, het gebruik van deze gliders en de omvang van deze operatie.
Niet alleen de Britse Horsa Assault Glider wordt hier belicht, ook de Hamilcar en de Amerikaanse WACO is hier te vinden.
Nu, ook na al die jaren, is de uitspraak ‘opdat wij niet vergeten’ nog steeds van kracht. Dit geldt ook voor deze grote luchtlandingsoperatie en het Glider Museum draagt daar zorg voor.
Je vindt het museum op Camping & Chaletpark "De Lindenhof", Wolfhezerweg 111-113, Wolfheze. en tijdens de openingsdagen kun je terecht van 12:00 tot 17:00uur
Openingsdagen 2026
Het Glider Museum is open op de volgende dagen:
- 28 en 29 maart
- 25 en 26 april
- 30 en 31 mei
- 27 en 28 juni
- 25 en 26 juli
- 29 en 30 augustus
- Airborneweek: 16 t/m 20 september
- 26 en 27 september
- 24 en 25 oktober
Wil je met een groep komen en wellicht op een andere dag? Stuur dan even een mail naar
[email protected]♦♦♦
Renkum.nieuws.nl richt zich op
berichtgeving op lokaal niveau. De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat
onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij
je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met
je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te
adverteren op Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met
Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail:
[email protected].
De nieuwsredactie is
te bereiken via
[email protected].