De kans is groot dat Nederland opnieuw een warme en zonnige zomer tegemoet gaat. Dat blijkt uit de nieuwste zomerverwachting van Weeronline.
Vooral juni en juli lijken droger en warmer te verlopen dan gebruikelijk. Ook voor Renkum kan dat gevolgen hebben, want de natuur kampt nu al met flinke droogte.
Warme zomer
Volgens meteoroloog Rico Schröder is het huidige neerslagtekort inmiddels opgelopen richting de 100 millimeter. Door de droge bodem warmt de lucht sneller op en ontstaan minder wolken. Dat vergroot de kans op langdurige warmte en mogelijk zelfs extreme hitte tijdens de eerste helft van de zomer. De afgelopen lente verliep al opvallend zonnig en droog.
De seizoensmodellen laten volgens Weeronline duidelijke signalen zien voor een warme zomer met minder neerslag dan normaal. Vooral in juni en juli wordt weinig regen verwacht. In augustus lijkt de hoeveelheid neerslag meer rond normaal uit te komen, al blijven zomerse buien volgens de meteorologen waarschijnlijk kort en hevig.
Veel zonuren
Toch benadrukt Weeronline dat seizoensverwachtingen minder betrouwbaar zijn dan een gewone weersverwachting voor de komende dagen. Een koelere periode of stevige regenbuien blijven dus mogelijk. Desondanks achten de meteorologen de kans groot dat 2026 opnieuw de boeken in gaat als een warme zomer met veel zonuren.
♦♦♦
- Blijf
op de hoogte via Facebook, Instagram of
via de nieuwsbrief, inschrijven
kan ook onderaan deze pagina.
- Lokaal
(pers)bericht of evenement insturen? Dat kan via [email protected]
Renkum.nieuws.nl richt zich op
berichtgeving op lokaal niveau. De bezoekersaantallen blijven stijgen, wat
onder andere goed is voor de zichtbaarheid van onze adverteerders. Wil jij
je naamsbekendheid vergroten?
Wij denken graag met
je mee om de reclame-euro zo optimaal mogelijk te besteden. Door lokaal te
adverteren op Renkum Nieuws tegen een concurrerende prijs! Neem contact op met
Dolf Verschuren via de telefoon: 06 – 4025 3846 of mail:
[email protected].
De nieuwsredactie is
te bereiken via
[email protected].