Filmhuis Oosterbeek vertoont op dinsdag 22 maart Het verhaal van de Matthäus Passion van Pieter Jan Leusink, die ook de verrassende registratie Erbarme Dich maakte.
Op 24 maart wordt de Matthäus Passion in Arnhem uitgevoerd in de Eusebiuskerk door Pieter Jan Leusink met The Bach Choir & Orchestra of the Netherlands. Als voorproefje hierop vertoont Filmhuis Oosterbeek Het verhaal van de Matthäus Passion.
Pieter Jan Leusink dirigeerde Bachs Matthäus Passion meer dan 300 keer met The Bach Choir & Orchestra of the Netherlands. Steeds nader komt hij zo tot de ziel van Bachs meesterwerk. De barok-specialist geeft uitleg en toelichting aan de hand van muziekvoorbeelden, interpretaties van de teksten en de details waar u op moet letten. Dit gebeurt via het in beeld brengen van fragmenten. U hoort de muziek via beelden met koor, orkest en solisten vanuit de Grote Kerk in Elburg. De vele details die Pieter Jan Leusink vertelt brengen de compositie dichterbij en hierdoor zal het luisterplezier ongekend zijn.
Deze registratie van de Matthäus Passion is te zien op dinsdag 22 maart om 20.00 uur in Filmhuis Oosterbeek. Reserveren is aan te raden en kan online via www.filmhuisoosterbeek.nl .